DATAMEDYA

Günümüzde şirketlerin sahip oldukları en önemli varlıklarının “veri” olduğu kabul edilmektedir. Bu verilerin saklanması, her zaman ulaşılabilir olması ve oluşabilecekler büyük problemler sırasında çok kısa sürede toparlanabilmesi oldukça önemlidir.

Bu noktada BTglobal, teknolojideki son gelişmeleri takip ederek müşterilerine ve iş ortaklarına uçtan uca çözümler ve yenilikler sunarak, şirketinizin verilerini size mümkün olan en güvenli ve anlaşılır şekilde görüntüler. Böylece bu verilerle ilgili hızlı ve tutarlı planlamalar gerçekleştirebilir, stratejiler oluşturabilirsiniz.

Btglobal, Datamedya alanında IBM ve Oracle Datamedia’nın yerel distribütörüdür.

Teyp Depolama

IoT (İnternet of Things – Nesnelerin İnterneti) , büyük veri, yapay zeka ve benzerlerinin geliştirilmesi, toplanan ve kaydedilen veri miktarında büyük bir artışa neden oldu. Büyük miktarda dijital veriyi depolayan depolama sistemlerinden, büyük miktarda veri için bilgi kayıt cihazı olarak optimal olan teyp depolama, data kurtarma için gerekli yedeklemelerde ve kayıt, depolama ve arşivlemede kullanılması önem kazanmıştır. IBM'in 65 yıldır teyp geliştiren ve sektörde 1 numara olarak değerlendirilen teyp depolama ekipmanları, sahip olduğu yüksek ölçeklenebilirlik, dayanıklılık ve güvenlik sayesinde sektördeki yerini korurken, verilerin verimliliğini artırıyor.

LTO Ultrium (Linear Tape Open)

LTO Ultrium formatı olarak da bilinen Linear Tape Open (LTO), yüksek kapasite, maksimum depolama yoğunluğu ve performans için optimize edilmiş güçlü, ölçeklenebilir, uyarlanabilir bir açık bant formatıdır. İlk LTO ürünlerinin piyasaya sürülmesinden bu yana 5,6 milyondan fazla sürücü, 351.732,245 kartuş ve 370.870 Milyar GB ortam kapasitesi oluşturuldu ve LTO Ultrium'u tarihteki en başarılı bant formatı haline getirdi.

Neden LTO Ultrium ?

2000 yılından bu yana, Linear Tape Open (LTO), farklı satıcıların sürücüleri ve kartuşları arasında birlikte çalışabilirlik ve tutarlı performans sağlayan teyp için bir endüstri standardı sağlamıştır. Önceki LTO nesil sürücü ve kartuşlarla geriye dönük uyumluluk ve 2025'e kadar uzanan bir geliştirme yol haritası sayesinde yatırım koruması sağlar.

LTO teyp, günümüzde kuruluşlar tarafından üretilen, büyük ölçüde yapılandırılmamış büyük miktarda veriyi verimli bir şekilde depolamak için en verimli ve güvenilir araçtır ve modern katmanlı depolama mimarisinin temel bir bileşenidir.

Ayrıca LTO Teypler;

✓ Tasarım / Danışmanlık
✓ Verilerin ömrü boyunca en düşük sahip olma maliyeti
✓ Uzun süreli veri depolama için yüksek kapasite ve yoğunluk
✓ Kayıp, hasar ve siber saldırılara karşı yüksek koruma
✓ LTFS (Doğrusal Teyp Dosya Sistemi) ile hızlı ve kolay erişim
✓ Veri taşıma kolaylığı
✓ Enerji tasarrufu sağlar

Tri-Optic Barkod Etiketleri

Etiket kalitesi, veri yönetimi için kritik öneme sahiptir ve birçok yönden herhangi bir medya kitaplığının en önemli bileşenlerinden birini temsil eder.

BTGlobal, T10000, LTO, 3480, 3592, 9840, DLT, SDLT, 8mm AIT, 4mm ve optik barkod etiketleri sunan, 25 yılı aşkın süredir medya etiket teknolojisinde dünya lideri olan Tri-Optic markasının distribütörlüğünü yapmaktadır.

Kaliteli barkodlar, doğru dosyalamayı, kolay okunabilirliği ve veri depolamayı daha verimli hale getirmek için hayati önem taşır. Kanıtlanmış renk kodlama dosyalama yöntemleri ve A Sınıfı barkod kalitesi sayesinde en çok tercih edilen ürün olmuştur.

Yüksek Verimlilikte Etiketler

✓ Renkli değişken veriler
✓ Ne zaman ihtiyacınız olursa, nerede ihtiyacınız olursa.
✓ Yazıcıdan bağımsız
✓ Özel veya standart tasarım – barkod, renk, şekil veya metin.
✓ HIPAA uyumlu.
✓ Web veya masaüstü.
✓ İsteğe bağlı, yüksek kaliteli, dayanıklı etiketler

Daima dinamik veriler

✓ Fiziksel olanı geliştirmek için dijitalden yararlanın.
✓ Etkileşimli bir mağaza içi müşteri deneyimi oluşturun.
✓ Ürün ve tüketici davranışı hakkında gerçek zamanlı veriler alın.

Takip edilebilir bir veri zinciri oluşturun.

✓ Varlıklarınızın nerede olduğunu ve onlara kimin sahip olduğunu bilin.
✓ İhtiyaca göre ölçeklenebilir veriye sahip olun
✓ Giriş/Çıkış takibi yapın
✓ Gözetim zinciri oluşturun