GÖRÜNTÜLEME TEKNOLOJİLERİ

BTGlobal , profesyonel görüntüleme teknolojileri alanında ihtiyaca özel çözümler üretir. Alanında lider üretici firmalarla iş birliğine sahiptir.

Dijital dünyanın yaşam ritmini tüm tecrübe ve profesyonelliği ile hayatınıza entegre eden BTGlobal, görüntüleme teknolojileri alanında yazılım ve donanım çözümleri ile sizlere yenilikçi teknolojileri birarada sunmaktadır.

Donanımlar

LFD Ekranlar

Endüstriyel Ekran olarakta bilinen LFD ekranlar; alışveriş merkezleri, havaalanları, okullar, eğlence merkezleri, kamu kurumları, resepsiyon masaları, reklam sunumları, vitrinler, toplantı odaları gibi özellikle Digital Signage özellikli kullanım alanları için üretilmiş normal televizyon ve monitörlere göre farklılıkları olan ekran tipleridir. 7/24 çalışma sistemine uygun ve yüksek parlaklıklara sahiptirler.

LFD ekranlar; işletmelerin veya kurumların müşteri ve ziyaretçilere mesajlarını reklamlarını, bilgilendirmelerini, sunumlarını daha kaliteli bir kaynaktan gösterebilmeleri için tasarlanmış daha ince kenarlı, düz panelli ekranlardır. Bu özellikleri ile ekranlardaki içerikler birleştiğinde, daha şık ve benzersiz kullanıcı deneyimi ortaya çıkmaktadır.

LED Ekranlar

LED ekranlar, herhangi bir alana uyacak şekilde özelleştirilebilir. böylece standart kalıpların dışındaki boyutlara ve yerleşimlere izin verir. Özel paneller ve montaj ürünleri kullanılarak kavisli ekranlar da mümkündür. Farklı piksel aralıklarında ihtiyaca uygun iç ve dış mekan led çözümleri sunulabilir.

Video Wall

Videowall, birden fazla endüstriyel ekranın bir araya getirilmesiyle oluşturulan çoklu ekran bütünüdür. Videowall, kullanım alanı ve amacı açısından kullanıcılara sınırsız olanaklar sunmaktadır. Bu sebeple, geniş kitlelere hitap edilmek istenen birçok alanda tercih edilmektedir.

Profesyonel ekranların bir araya getirilmesiyle istenilen boyutlara çıkarılabilen çoklu ekran sistemi olan Videowall aracılığı ile yayınlanan içerikler, daha dikkat çekici ve etkileyici biçimde sunulmaktadır.

Videowall kullanımı kurumlara birçok konuda katkı sağlamaktadır. Operasyonel kolaylık ve güncel teknoloji ile donatılmış prestijli bir iletişim platformu sunması bunların başında gelmektedir.

Otel TV Çözümleri

Otel TV, Daha çok otel, hastane gibi yataklı hizmet veren yerlerin misafir veya hastalarına sunduğu, yönetilebilir TV yayın ve bilgi yayın sistemidir. Evlerde kullanılan tüketici sınıfı TV lerden en önemli farkı, network veya anten kablosu üzerinden TV lerin uzaktan yönetilebilir olmasıdır.

Kişiye özel “Hoş Geldin“ ekranı ile açılan bu çözümler, TV menüsünde Otel veya Hastane içinde duyuru, bilgilendirme, tanıtım gibi diğer özel hazırlanmış içeriklerin paylaşılmasına imkan tanır.

Böylelikle Otel veya Hastane yönetimi, misafirlerine TV yayını izletmenin yanında, kişiye özel “Hoş Geldiniz” ya da “Geçmiş Olsun” mesajlarını iletebilir ve diğer özel hazırlanmış içeriklerini paylaşabilir.

Ayrıca, yönetim tarafından TV üzerinde ses üst limit, kanal frekansları arama engelleme, renk ışık gibi diğer ayarların değerlerini değiştirememe gibi bir takım kısıtlamalar yapabilir.

Görüntüleme Çözümleri

Digital Signage

Digital Signage, ekranlardaki içeriklerin bir yazılımla internet veya network üzerinden uzaktan yönetilmesi esasına dayalı kapalı devre yayın sistemidir. Ekranlardaki içeriklerin, istenilen tarih ve saatte, istenilen sıra ile yayına alınması ya da içeriğin yayından kaldırılması gibi sistemin donanımsal ve yazılımsal tüm yönetimi kullanıcı yetkisindedir.

Özellikle farklı noktalarda şube, mağaza veya binaları olan kurumlar, hedef kitlelerine ulaştırmak istedikleri içerik ve mesajları digital signage sistemi sayesinde merkezi olarak yayınlayabilirler. Aynı zamanda kendi iç bünyelerinde bu ekranları bir iç iletişim platformu olarak da kullanabilmektedirler.

Ekranlar, ihtiyaç ve talebe göre kuruma özel tasarlanan şablonlarla parçalı yapıda kullanılabilir. Böylelikle ekranda logo, resim, video, tarih, saat, hava durumu ve döviz bilgisi gibi birden fazla farklı içeriğin yayınlanması mümkün olur. İçerikler istenildiği takdirde IoT sensörlere göre otomatik olarak değiştirilebilir.

Dijital Bilgilendirme Sistemleri

Dijital bilgilendirme ekranları; bilgilendirme amacıyla oluşturulan her türlü video, grafik, metin ve ses gibi içerikleri istenilen ortamlarda sunarak, merkezi bir yapı üzerinden yönetilebilen sistemler. Hayatın her alanında görselliğin ve görsel teknolojilerin önem kazandığı çağımızda, istenildiğinde Kiosk, Totem vb. farklı form faktörlerin içinde de uygulanabilen LED, LFD, OLED ekranlar; ve beraberinde sunduğu gelişmiş dijital bilgilendirme çözümleri ile kurumların yepyeni bir çehreye bürünmesini sağlıyor.

Başlıca uygulama alanları:
✓Havaalanı, Liman, Tren ve Metro İstasyonları
✓Kongre ve kültür merkezleri
✓Toplantı odası ve konferans salonları
✓Otel lobileri
✓Kafe ve restoranlar
✓Mağaza ve alışveriş merkezleri
✓Üniversite ve okul kampüsleri
✓Tüm ortak alanlar

Dijital Menu Board Sistemleri

Özellikle fastfood restoranlarında oldukça sık kullanılmaya başlayan dijital menüboard sistemleri hızlı ve aktif olarak menü fiyat ve görsellerinde anında ve noktaya özel değişiklik yapabilme, menü dışında firma ile veya ürünle ilgili film oynatabilme şansı veriyor. Şık bir sunum olanağı sağladığı gibi afiş, uygulama vb. maliyetlerini ortadan kaldırıyor ve tüketicilerin gıda görsellerini dijital olarak algılamasıyla birlikte satışlarının artmasına katkı sağlıyor.

Toplantı Odası Görüntüleme Sistemleri

Toplantı, konferans odaları, plaza ve ofis girişleriniz için tasarlanmış bu ekranlar ile hem görsel hem de teknolojik bir altyapı oluşturmanız mümkün.

Kurumunuza özel tanıtımlar, toplantılarınızda ve konferanslarınızda gerçekleştireceğiniz sunumlar, iş yerinizin güvenlik ihtiyacı, müşterilerinize ve personelinize yönelik duyurular… İş yerinizde toplantı odanızda bu üst teknolojiyi kullanarak iç iletişimi güçlendirebilir, şirketinizde toplantı odalarınızı dijital olarak daha pratik hale getirebilirsiniz. Birkaç adımla iş hayatınızı kolaylaştırabileceğiniz otomasyon sistemleri ile akılcı, pratik ve ekonomik çözümler rakiplerinizin de bir adım önüne geçmenizi sağlayacak.

Dijital Sanat Görüntüleme Sistemleri

Dijital Sanat ekranları, sergi alanlarında veya özel alanlarda kullanılabilen, sanat koleksiyonlarını incelemenize ve dinamik bir tuvalde görüntülemenizi sağlayan ekranlardır.

Danışmanlık

Sunduğumuz görüntüleme teknolojileri projeleri özelinde hangi ürünün hangi alan seçilmesi gerektiğini belirliyor, seçilen ürünlerin o alanda nasıl görüneceğini 3 boyutlu olarak modelliyor ve kurulumunu gerçekleştirmeden önce proje danışmanlık hizmetimiz kapsamında proje sahibi için görselleştiriyoruz.

Profesyonel Hizmetler

BTGlobal, görüntüleme teknolojileri kapsamında, donanımlı saha ekipleriyle, servis, kurulum ve bakım gibi satış sonrası hizmetlerle kullanılan ürünlerin sürdürülebilir kullanımını sağladığı gibi, kurum ve kuruluşların tüm ihtiyaçlarını hızlı şekilde çözüme kavuşturur.

Yürüttüğümüz profesyonel hizmetler kapsamında;
✓ Tasarım / Danışmanlık
✓ Ön satış
✓ Kurulum & Devreye Alma
✓ Çevrimiçi ve Yerinde Satış Sonrası destek
✓ Müşteri Başarı Yönetimi
✓ Proje Yönetimi gibi çalışmalar yürütülmektedir.