SİBER GÜVENLİK SİSTEMLERİ

Uygulamalı bilgi birikimi ve kapsamlı endüstri deneyimi ile geliştirdiğimiz Siber Güvenlik hizmetimiz, veri gizliliği ve siber güvenlik çözümlerinde sektöründe lider onlarca kuruluşun veri gizliliğinin pratik gerçekleriyle başa çıkmasına sağlamaktadır. Odak noktamız, müşterilerimizin marka değerlerini, bilgilerini, teknolojilerini, işletme ekipmanlarını ve sahip oldukları ağlarını karşılaştıkları birçok tehditten korumaktır.

Müşterilerimizin dijital ekonominin getirdiği büyük fırsatlardan yararlanmalarını sağlamak için liderlik, teknik anlayış, katma değerli bilgi ve çözümler sunuyor, her organizasyonda güçlü bir savunmanın ve daha iyi siber becerilerin gerekli olduğuna inanıyoruz.

BTGlobal olarak, Siber Güvenlik hizmetleri başlığı altında, OT Güvenliği (Operational Technology), IT Güveniliği (Informational Technology), Siber Tehdit İstihbaratı ile birlikte profesyonel hizmetler ve danışmanlık hizmetleri vermekteyiz.

OT Güvenliği

OT, endüstriyel üretimin her aşamasında kullanılan üretim ekipmanlarını kontrol etme, verilerini okuma ve izleme yapılarak işletilmesi denilebilir.

Endüstriyel sistemlerin güvenli ve kontrollü bir sistem haline gelmesini sağlayacak birçok ürün bulunmaktadır.

Continuous Threat Detection (OT & XIoT IDS)

Unidirectional Gateway

Network Protection

Secure Remote Access

Software Supply Chain Security

Cyber Resillience

Operation Resillience

Asset Discovery

Asset Management

Vulnerability & Risk Management

Device Discovery & Profiling

Device Inventory

Device Location

Device Utilization

Compliance Validation

Product SOC

Security Posture Assessment

IT Güvenliği

IT Güvenliği; veri, ağ ve bilgisayar gibi yönetimsel ve özel olan birimlere yapılan yetkisiz erişimleri yönetmek ve önlemek üzere geliştirilmiş siber güvenlik stratejileridir. Gelişmiş kötü niyetli erişimleri engeller ve hassas bilgi güvenliğini ve entegrasyonunu sağlar.

Teknoloji geliştikçe, dijital verilerinizi ve ağlarınızı, cihazlarınızı koruma gereksinimleriniz de artmaktadır. IT Güvenliği pahalı da olsa bir güvenlik ihlali ve onun sonuçları, kuruluşa bu IT Güvenliğinden çok daha pahalıya mal olur. IT güvenliğiyle ilgili birçok ürün ve hizmet portföyümüzde yer almaktadır.

Security Control Validation

Virtual HumINT Operations

Threat Landscape Analysis

Attack Simulation

Takedowns & Remediation

Incident & Response

Siber Tehdit İstihbaratı

“Tehdit istihbaratı” ifadesi, olası bir tehdit ile ilgili toplanan verileri veya tehditleri daha iyi anlamak için bu verilerin toplanması, işlenmesi ve analiz edilmesi sürecini ifade edebilir. Siber tehdit istihbaratı kaynakları arasında açık kaynak istihbaratı, sosyal medya istihbaratı, insan istihbaratı, teknik istihbarat ve deep web’den istihbarat bulunur.

Günümüz dünyası, dijital teknoloji sayesinde birbirine her zamankinden daha fazla bağlantılıdır. Fakat bu bağlantının artması, aynı zamanda güvenlik ihlalleri, veri hırsızlığı ve kötü amaçlı yazılım gibi siber saldırı risklerinin de artmasına yol açmıştır. Tehdit istihbaratı, siber güvenliğin önemli bir yönüdür.

Aşağıdaki başlıklarda çözümler sağlıyoruz

Digital Risk Protection